Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jesse-Životopis

2. 10. 2007

Jesse McCartney

ObrazekCelé meno:Jesse Arthur McCartney

Dátum narodneia:9.4.1987 

Miesto narodenia:New York City, USA 

Znamenie:Baran

Profesia:Herec,spevák

Prezývky:Jester, Jmac,Jester Daddy

Rodičia:Ginger a Scot McCartneyovci

Súrodenci:Mladšia sestra Lea a brat Timmy

Životopis:

V roku 1998 sa Jesse vrátil opať k hraníu a oslavil úspech ako Chandler v seriály All My Children. V tej dobe bol  Jesse velmi  vidieť – vyhrál cenu pre nejmladšieho herca (2001) a cenu za Nejlepší výkon v televíznom seriály. Následovalo mnoho dalších nominací a ocenení – Najznámejší detský herec a najzaujímavejší mladý herec.

V roku 1999 se pridal ako najmladší (12) do kapely Dream Street, ktorý ešte pred rozpadom v roku 2002 získali platinu. Kariéra v Dream Street Jessemu prispela tak pre  jeho následný rozjazd na sólovej dráhe, zo začiatku menujme napr.Moderná popoluška (Best Day Of My Life), Ella Enchanted (duet s Anne Hathaway Don’t Go Breaking My Heart).

„Keď spievam, všetko je na mne. Ide mi to vždy  všetko so srdca a robím pre to všetko.Keď ste na place, nikdo nič neprikazuje.Nehovorí, čo a ako mám robiť!“

Potom sa Jesse vrátil opať ku hraniu a ztvárnil Bradina v oblúbenom seriály Summerland (Warner Bros.) Po boku Lori Laughlin, ktorú poznáme zo seriálu Plný dom. Zahrála si tridsaťročnú Avu s rastajúcou kariérou v oblasti módy. Všetko sa jej ale začne pliesť po smrti sestry, këd jej  zostanu na krku  tri deti…

V roku 2005 Jesse vyhrál Teen Hottie na Teen Choidce Awards. Niektorý  si myslia, že tuto cenu získal hlavne preto, že bol v Summerlandu tento seriál ho najviac preslávil a tak ho potom ludia spoznávali všase. Natáčanie skončilo u druhej rady, ale nebolo to posledný krát, čo sme o Jessem počuli.

V 16 rokoch sa Jessemu nabídky jen hrnuly, byl dost zaneprázdněný psaním svých textů a vydával své debutové album – Beautiful Soul (2004), kterého se prodalo na 1.5 milonů kusů – album bylo oceněnno platinou. Dalším zlomem v jeho kariéře byly cesty po celém světě, kde si získával další tisíce fanoušků. Na turné Backstreet Boys v jejich ,Evropské tour‘ si Jesse zazpíval She’s No You (3.6.2005). Ve videoklipu se Jesse poprvé ukazuje se svou dívkou, Katie Cassidy. Poté vydává sigl a videoklip Because You Live.

Jesse a Katie se poprvé setkali v patnácti letech v Kalifornii při jednom z koncertů Dream Street, Katie se do backstage dostala se svým mažerem. Ale od té doby spolu ale nechodí – všechno začalo až v roce 2004. Katie je dcera Davida Cassydyho, který byl stejně slavný jako Jesse v sedmdesátých letech – seriál The Partridge Family. Katie se nedávno objevila ve filmech Click, When a Stranger Calls a brzy ji uvidíme i v novém pokračování úspěšného seriálu Dallas. Katie byla jednou na rande s jedním z členů Dream Street – s Gregem Rapusem, ale jejich vztah ji nijak nebral. Nyní jsou s Jessem už více než rok.

V roku 2006 Jesse natáčí film Keith, který je o sedmnáctileté dívce, která si myslí, že může mít všechno do té doby, než se objeví chlapec jménem Keith, kterého hraje Jesse. Film bude vysílá na Cannes film festival, objevily se i hlasy, že by měl být v kinech.

Druhým vydaným albem je Right Where You Want Me, pro které si Jesse složil jedenáct songů. Album představuje dvanáct úžasných songů – Can’t Let You Go, Blow Your Mind produkoval John Shanks (mimo jiné spolupracoval s Natashou Bedingfield nebo Hansonem).

„Je to pořád popka, ale zní dospěleji, myslím.“ Řekl Jesse. Na albu je jeden zvláštní song, který vypráví o době, kdy to pro Jesseho nebylo jednoduché- zemřel mu kámoš kvůli řízení pod vlivem alkoholu. Tři roky stará věc je teď uchovaná v singlu Invincible. Teď Jesse propaguje své album a dělá desítky rozhovorů, které později doplní tour. Jesse se vrátí k natáčení All My Children, kde si zahraje sebe, ne jeho dřívější roli JR Chandlera.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jesse McCartney

(123, 16. 7. 2009 11:16)

si super pacia sa mi tvoje pesnisky a si nadherny